Tijdens een tuinbouwsymposium op de World Expo in Osaka ondertekenden burgemeester Bouke Arends (Westland) en gouverneur Seiji Hamada (Kochi, Japan) een nieuwe overeenkomst met daarin afspraken over een nauwe samenwerking de komende jaren.
De overeenkomst, een Memorandum Of Understanding (MOU), is een hernieuwde versie van de overeenkomst uit 2009.
De komende jaren worden nieuwe stappen gezet in de tuinbouw in Kochi. Er gaat meer gebruik gemaakt worden van AI, robots en er wordt gewerkt aan schaalvergroting. Stuk voor stuk onderwerpen waar de Westlandse glastuinbouwcluster bij kan en gaat helpen, aldus de gemeente.
Lange relatie
Sinds 2009 heeft de gemeente Westland een officiƫle tuinbouwrelatie met Kochi. Elk jaar vinden wederzijdse bezoeken plaats, waarin van beide kanten bedrijfsleven en onderwijsinstellingen worden betrokken. Het doel is om steeds van elkaar te leren en stappen te zetten in duurzame productie van gezond voedsel.
Bron: Gemeente Westland