Tholen - "Zie het als een kasteel met een gracht en dikke muren. Die heeft verschillende manieren om doorbraak te bemoeilijken. Zo zijn we bezig met resistentie. We stapelen resistentiegenen om het voor het virus zo moeilijk mogelijk te maken," zegt Leonie Hogendonk van Bayer Vegetable Seeds. Samen met Steven Adriaense en Jonas De Win bespreekt ze de laatste ontwikkelingen binnen het De Ruiter-merk: van ToBRFV-resistente tomaten tot een jaarrond komkommerprogramma en de rol van het Flandria-keurmerk in België.
Jonas De Win, Steven Adriaense, Leonie Hogendonk, Peter Custers, Wendy van der Made, Jari Boerboom en Danny Jansen van Bayer Vegetable Seeds / De Ruiter
Leonie deelt dat nieuwe tomatenrassen met ToBRFV-resistentie dit jaar commercieel beschikbaar worden. "De eerste focus ligt op aardbeitrostomaten en cherryplumtrostomaten, gevolgd door grove trostomaten. We werken op twee manieren: we ontwikkelen nieuwe hybride rassen met een hoge ToBRFV-resistentie en we kruisen de resistentie in bij bestaande rassen zoals Strabena, Marinice, Grandice en Merlice."
Over de aanpak rond resistentie zegt ze: "We stapelen resistentiegenen om het voor het virus zo moeilijk mogelijk te maken. Zie het als een kasteel: die heeft zowel een gracht als dikke muren. Verschillende manieren om doorbraak te bemoeilijken. Het blijft een uitdaging, omdat nieuwe varianten van het virus kunnen ontstaan. Bovendien weet je niet welke nieuwe virussen gaan komen. Tien jaar geleden wisten we nog weinig van ToBRFV."
Bayer's quarantainekas in Wageningen speelt hierbij een belangrijke rol. "We testen nieuwe resistente rassen door ze (praktijk-conform) eerst bloot te stellen aan Pepinomozaïekvirus (PepMV) en daarna aan ToBRFV. Dit stelt ons in staat langdurig te monitoren hoe een ras reageert. Niet alle veredelingsbedrijven hebben zo'n kas, maar wij handhaven strikte quarantaineprotocollen, ook nu de strenge eisen per 1 januari 2025 zijn vervallen."
Aardbeien en komkommers
Jonas De Win legt uit dat de ontwikkelingen in aardbeien en komkommers ook doorgaan. "We werken met East Malling Research Station aan nieuwe aardbeienrassen, met name gericht op weerbaarheid tegen Phytium en meeldauw en een verminderde inzet van gewasbeschermingsmiddelen. Bij komkommers zijn we marktleider in het Europese snackkomkommersegment (35-50 gram) en werken daarvoor samen met Snack Products uit Asten."
De Ruiter biedt een jaarrond programma voor komkommertelers. "Je kan goed het jaar starten met Paxtor, vervolgens Gomax voor een hoge productie in de zomer, en eindigen met Gideon, die goed presteert bij donkerder weer. Deze rassen combineren we met resistenties tegen meeldauw en komkommerbontvirus. Overigens komen we dit jaar met nieuwe hogedraadkomkommers met een verbeterde resistentie."
Belgisch Flandria-keurmerk
Steven Adriaense richt zich voornamelijk op de Belgische markt, waar het introduceren van rassen anders verloopt dan in Nederland. "In België is kwaliteit gekoppeld aan het Flandria-keurmerk. Voor Belgische telers is dat normaal, terwijl we in Nederland zo'n label niet kennen."
Hij licht toe dat het Flandria-keurmerk eisen stelt aan productie, kwaliteit, houdbaarheid, presentatie, smaak en resistentie. "Het biedt telers zekerheid, maar maakt de introductie van nieuwe rassen complexer. Om die reden testen we onze rassen in Belgische proeftuinen, zodat ze in de segmentatieproeven worden meegenomen. Dit vergroot de kans op goedkeuring binnen Flandria en versnelt opschaling."
In België lopen de hazen dus anders dan in Nederland. En ja … er is voor beide kanten wat te zeggen. Toch?
Voor meer informatie:
Bayer Vegetable Seeds / De Ruiter
Leonie Hogendonk
leonie.hogendonk@bayer.com
Jonas De Win
jonas.dewin@bayer.com
Steven Adriaense
steven.adriaense@bayer.com
https://www.vegetables.bayer.com/nl/nl-nl.html