Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Energie-update: Energiemarkt kijkt uit naar voorjaar en 'vrede'

Met warmer voorjaarsweer op komst treedt er enige ontspanning op op de energiemarkt. Dat signaleren marktanalisten aan het begin van week 8. Maandag zakte de gasprijs nog een stukje verder terug, tot inmiddels ruim onder de 50 euro per megawattuur.

Bij Brainchild Commodity Intelligence wijzen ze erop dat het warmer gaat worden, en ook zonniger met ook meer mogelijkheden voor opwekking van windenergie. Daarmee neemt de gasvraag af, zowel voor verwarming als voor opwekking van elektriciteit. Gunstig is ook dat Europa in de strijd om LNG nog altijd het premievoordeel heeft ten opzichte van Azië. Daardoor varen de containerschepen vol vloeibaar gas nog altijd liever naar Europa.

Bij energiehandelsplatform Powerhouse wijst men er verder op dat deze week, behalve op het weer, de ogen gericht zijn op vredesonderhandelingen over Oekraïne. "Als daar concrete stappen gezet worden, kan dat leiden tot volatiele markten."

Deze week verschijnen de energie-updates op dit kanaal, vanwege onze deelname aan HortiContact, onregelmatig.