Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
BLE week 6

"Spaanse paprika-aanvoer instabiel"

Spaanse paprika's domineerden de Duitse markt, geflankeerd door Turkse en lokaal kleinere Marokkaanse importen. Volgens de BLE was de handel gemengd en ontwikkelden de prijzen zich dienovereenkomstig. Terwijl de verkoop van Spaanse producten in Hamburg halverwege de week stagneerde, maar daarna weer aantrok na voorzichtiger leveringen, werd in München de hele week een tekort aan Spaanse goederen gemeld. Deze ambivalente beschikbaarheid van Spaanse paprika's hield de hele week aan.

BLE, marktobservatie

Op sommige plaatsen en op het hoogtepunt werden prijzen tot 18 à 20 euro per doos van 5 kg betaald, vooral voor gele partijen. Op sommige markten reageerden handelaren hierop met een tijdelijke toename van de aanvoer van rode en gele blokpaprika's uit Marokko, die altijd lager geprijsd waren dan de producten uit Spanje. Door het winterweer in de teeltgebieden waren Turkse specialiteiten ook niet al te talrijk en realiseerden ze opnieuw tussen €18 en €23 per verpakking van 6 kg. Het volume van Turkse kapia bleef ook zeer bescheiden op veel markten als gevolg van de oogstvertragingen.

Klik hier om direct naar het volledige markt- en prijsrapport te gaan.

Bloemkool
Het assortiment bestond grotendeels uit Italiaanse, Spaanse en Franse zendingen. Zowel de beschikbaarheid als de waarde van Spaanse producten daalde. De Italiaanse en Franse import daarentegen steeg, waardoor een groter aanbod de prijzen merkbaar deed dalen.

Komkommers
Spaanse aanbiedingen vormden de basis van het aanbod, terwijl Nederlandse en Belgische zendingen licht aan belang bleven winnen, maar nog niet op alle markten volledig beschikbaar waren. In Frankfurt kwamen voornamelijk aanbiedingen van 400/500 g uit Spanje. Verse 300 g+ producten uit België kostten in Hamburg een gunstige €8 per doos van 14 stuks.

Tomaten
Trostomaten kwamen voornamelijk uit Spanje, België en Nederland. Ronde tomaten werden voornamelijk geïmporteerd uit Turkije, Marokko en Spanje. Vleestomaten kwamen uit Spanje en België. De markt voor cherrytomaten werd verdeeld tussen Italië en Spanje, aangevuld met duurdere producten uit Nederland en België.

Bron: BLE

Publicatiedatum: