80 Acres Farms heeft in totaal $115 miljoen aan kapitaal opgehaald en neemt Plantae Biosciences over, een Israëlisch biotechnologiebedrijf.
"Ons vermogen om kapitaal op te halen in de huidige markt toont aan dat investeerders vertrouwen hebben in de behoefte aan gecontroleerde tuinbouw en in onze visie en uitvoering", zegt Mike Zelkind, CEO en medeoprichter van 80 Acres Farms. "Nieuwe financiering heeft ons in staat gesteld om ons technologieplatform uit te breiden, onze retail uit te breiden en een ingrediëntenkanaal te ontwikkelen, allemaal om aan de behoeften van de klant te voldoen. We zijn in staat om plannen te maken voor de lange termijn en tegelijkertijd vandaag resultaten te leveren."
De kapitaalwervingen van het bedrijf in 2024 werden ondersteund door een combinatie van nieuwe en bestaande investeerders, waaronder General Atlantic, Siemens Financial Services, The Western and Southern Life Insurance Company, Barclays Climate Ventures, Virgo Investment Group, Blue Earth Capital en andere financiële instellingen in het Middenwesten.
De overname van Plantae Biosciences brengt technologie voor plantenveredeling naar 80 Acres Farms en haar op technologie gerichte dochteronderneming Infinite Acres. Sinds 2020 werkt Plantae samen met het Weizmann Institute of Science, een onderzoeksinstituut, aan projecten voor versnelde veredeling van planten via een exclusieve licentieovereenkomst met de commercialiseringstak van het instituut, Yeda Research and Development Co. Ltd.
"Onze onderzoekers hebben de natuurlijke mechanismen gevonden die ons in staat stellen om de evolutie van planten te versnellen, in harmonie met de natuur, voor betere oogsten," zei professor Avraham Levy, lid van de afdeling Plant- en Milieuwetenschappen en hoofd van het Centrum voor Voedselzekerheid en Voeding aan het Weizmann Institute of Science. "Door de vooruitgang in genetica te combineren met precisielandbouwsystemen die een ongekende omgevingscontrole bieden, hebben we het begin van een nieuwe groene revolutie die veerkracht zal bieden tegen klimaatverandering."
"Gewassen op maat voor CEA kunnen een belangrijke doorbraak zijn voor de sector", zegt Tisha Livingston, CEO van Infinite Acres en medeoprichter van 80 Acres Farms. "Met behulp van geavanceerde technologie voor plantenveredeling kunnen we groente en fruit echt differentiëren door de smaak, textuur en voeding te optimaliseren, in tegenstelling tot wat er vandaag de dag op de markt verkrijgbaar is."
Voor meer informatie:
80 Acres Farms
www.80acresfarms.com