Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Tomatencrisis in Uruguay: van luxeproduct naar overaanbod

In Uruguay heeft de tomatenmarkt de afgelopen maanden een drastische wending genomen. Waar tomaten eerst nog als een luxeproduct golden door de hoge prijzen – veroorzaakt door een beperkte oogst als gevolg van slecht weer – kampen telers nu met een overschot. De markt kan de grote aanvoer niet verwerken, waardoor telers genoodzaakt zijn hun tomaten te composteren in plaats van ze tegen verlies te verkopen.

Deze omslag komt door gunstige weersomstandigheden, die hebben geleid tot een veel grotere oogst dan verwacht. Maar door het ontbreken van regulering en planning ontstond een overaanbod, waardoor de prijzen tot een historisch dieptepunt zijn gezakt. Voor consumenten betekent dit goedkope tomaten, maar achter die lage prijzen schuilt een crisis die de toekomst van de sector bedreigt.

Niet alleen telers lijden hieronder, ook het vertrouwen in de tuinbouwsector krijgt een knauw. De sterke schommelingen maken de sector kwetsbaar en onvoorspelbaar.

Om zulke crises in de toekomst te voorkomen, is overheidsingrijpen noodzakelijk. Maatregelen zoals een beter afgestemde teeltplanning, investeringen in bewaartechnieken en het stimuleren van gewasdiversificatie kunnen helpen om het evenwicht in de markt te herstellen.

Daarnaast is voedselverspilling op deze schaal onacceptabel, zeker in een tijd waarin wereldwijd wordt gestreden tegen honger en voedselverlies.

De tomatencrisis in Uruguay laat zien hoe een verstoord landbouwsysteem niet alleen telers en consumenten benadeelt, ze roept ook fundamentele vragen op over de duurzaamheid en efficiëntie van voedselproductie in het land. Nu ingrijpen is cruciaal, want de kosten van nietsdoen zullen uiteindelijk veel hoger zijn dan die van een structurele oplossing.

Bron: saltoaldia.com.uy

Publicatiedatum: