Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Bij Odega is het altijd augurkentijd
Groß Neuendorf - Detlef Brauer, bedrijfsleider van het Duitse bedrijf 'Odega Frischgemüsehandel und Rohkonserven GmbH', is blij met de koude tijd van het jaar. In deze periode verloopt de afzet van inmaakaugurken namelijk goed. „Van september tot december leeft de verkoop op", zegt Brauer. In de verwerkingshallen op het bedrijventerrein in Groß Neuendorf is het vrijwel het hele jaar door augurkentijd.
Zo'n 2500 ton kleine, slanke inmaakaugurken hebben de Odega-groentetelers vorig jaar geoogst. Daarmee was 2012 een gemiddeld augurken- en kooljaar, vertelt Brauer. Het tweede hoofdproduct van het verwerkingsbedrijf is namelijk zuurkool. De augurkenoogst was in 2012 al halverwege september begonnen en daardoor ongeveer een maand eerder beëindigd dan normaal. Toen volgde namelijk een regenperiode. Circa 730 ton van de vers geoogste augurken werd direct in grote reservoirs ingemaakt. Naar behoefte worden de augurken verder verwerkt of ze belanden in Odega augurken emmertjes, die in heel Duitsland in supermarkten zoals Netto en Edeka verkrijgbaar zijn.
Het gros van de inmaakaugurken die bij Odega geproduceerd worden, gaan voor verdere verwerking naar het Spreewald, naar Jüterbog of Thüringen. Maar ook naar Finland en Estland. „De Finnen maken er augurkenpasta van", weet Detlef Brauer.